Η Piperaris Security αναζητεί ανά τακτά χρονικά διαστήματα ικανούς και δημιουργικούς ανθρώπους για καριέρα ο καθένας στο αντικείμενο του.

Αν ενδιαφέρεσαι να γίνεις μέλος μιας δημιουργικής ομάδας που εργάζεται με κέφι, ενέργεια και δημιουργικότητα, θα χαρούμε να μας στείλεις το βιογραφικό σου.

Παρέχεται συνεχής εκπαίδευση σε ένα σύγχρονο περιβάλλον με μοντέρνους τρόπους εργασίας και αντιλήψεις.

Τεχνικός Εγκαταστάσεων Συστημάτων Κτιριακού Αυτοματισμού (Λεμεσό)

  1. Zητείται

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Απόφοιτος δευτεροβάθμιας ή Τριτοβάθμιας εκπαίδευσης, στον κλάδο της ηλεκτρολογίας / ηλεκτρονικής / αυτοματισμού / τηλεπικοινωνίες.
  • Άριστη Γνώση Ελληνικής και Αγγλικής Γλώσσας
  • Άριστη ικανότητα χρήσης του προφορικού και γραπτού λόγου
  • Άριστη οργανωτική ικανότητα
  • Ικανότητες ιεράρχησης προτεραιοτήτων και διαχείρισης πολλαπλών καθηκόντων
  • Λευκό ποινικό μητρώο
  • Άδεια οδήγησης
  • Πιστοποιητικό KNX Partner θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
  • Γνώση δικτύων δεδομένων θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
  • Πείρα σε παρόμοια θέση θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν

Γενικά καθήκοντα θέσης

  • Εγκατάσταση, σύνδεση και έλεγχος εξοπλισμού συστημάτων κτιριακού αυτοματισμού που αφορούν συστήματα ελέγχου φωτισμού, σκίασης, κλιματισμού και θερμάνσεων, ήχου και εικόνας, οικιακού κινηματογράφου, θυροτηλεόρασης. Δικτύων Wi-Fi κ.α.
  • Εφαρμογή προληπτικής και διορθωτικής συντήρησης υφιστάμενων συστημάτων κτιριακού αυτοματισμού
  • Καθημερινή ενημέρωση και αναφορά στον Project Manager της εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πανεπιστημιακό δίπλωμα ή τίτλος στον κλάδο Δημόσιων σχέσεων/Marketing/Ψυχολογίας
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικής και ελληνικής γλώσσας
  • Υπομονή και επιμονή
  • Ευγενικός και συνεργάσιμος
  • Να παίρνει γρήγορα αποφάσεις
  • Εύκολος στις αναπροσαρμογές
  • Σωστός καθημερινός προγραμματισμός
  • Μεθοδικότητα
  • Ικανότητα χειρισμού δύσκολων πελατών

Επιπρόσθετα Προσόντα

  • Γνώσεις λογισμικών προγραμμάτων MS office
  • Γνώσεις σε EPR της Microsoft Business Central
  • Ικανότητα χρήσης Access Dimensions Lite
  • Πολύ καλή χρήση Internet